רשת תקשורת בארגון

בהרבה ארגונים היום יש רשת תקשורת שאליה מחברים את כל המחשבים. מדוע ארגונים בוחרים את הרשת הזו? מה היתרונות שלה?

רשת תקשורת היא למעשה רשת מחשבים שמאפשרת לנו לשתף מידע דרך המחשב האישי שלנו. מספר אנשים יכולים לצפות באותו קובץ במקביל וגם לעבוד עליו בו זמנית, כאשר כל אחד עובד על מחשב אחר. רשת כזו מציעה חיסון בזמן ובעיקר גם חיסכון על עבודה, ציוד היקפי (מדפסות למשל) ופתרונות אחסון.

לא פלא אם כן שבתוך הרבה ארגונים ישנה רשת תקשורת שמחברת בין כל המחשבים ומאפשר לכל רשת תקשורתעובד לגשת לתוך קובץ שנמצא במחשב אחד ולצפות בו או לערוך אותו דרך מחשב אחר. כאשר מדובר בעסק של מאות ואף עשרות עובדים, אין ספק שרשתות תקשורת הן פתרון מצוין, הן מבחינת חיסכון בעלויות והן מבחינת ייעול ושיפור העבודה היומיומית שהעובדים מבצעים.

יש לציין גם שרשתות תקשורת מציעות לעובדים בארגון לתקשר ביניהם ביתר קלות על ידי העברת מסרים.

רשת תקשורת בארגון דומה לזו שאפשר לראות בבתים, אבל יש לה כמובן יתרון כלכלי הרבה יותר גדול כיוון שבארגונים יש מספר רב יותר של מכשירים, והם גם פועלים שעות ארוכות יותר לעומת השימוש הביתי. משום כך, הדרישות עבור רשת מחשבים בתוך הארגון הן שונות. בארגון, הרשת צריכה להיות חזקה ומאובטחת הרבה יותר כדי למנוע חדירה של גורמים זדוניים- וירוסים, תועלים ותוכנות ריגול. דרישה נוספת היא אפשרות לזהות במהירות תקלות או עומס ברשת לפני שנגרם נזק.

כדי להתאים את רשת התקשורת לעסק מומלץ להתייעץ עם טכנאים מקצועיים בתחום לפני ביצוע עבודות התשתית.